Čas: .
E-mail
Prevence
Záchovná stomatologie
Protetická stomatologie
Chirurgie
Implantologie
Estetická stomatologie
Smlouvy s ZP
Napište nám
Jak se objednat
Kde nás najdete
O firmě

® Jiří Čuda 2002

Fixní - korunky

Naše stomatologická praxe nabízí celou škálu materiálů světového výrobce dentálních materiálů firmy IVOCLAR - VIVADENT, ze kterých se fixní práce zhotovují, a to:

Celokeramika (IPS e.max Ceram)

Na sklokeramický polotovar z křemičitanu litného, pro technologii lisování v třetí generaci presovacích peci Programat EP 5000, se pomocí lisovací technologie nanese nízko tající sklokeramika z nano-fluorapatitu.
Celokeramické náhrady vynikají dokonalou estetikou pro fixní protetické rekonstrukce chrupu, zaručují díky své bioinertnosti nulové dráždění přilehlých měkkých tkání, případné alergické či toxické reakce se nevyskytují.
Více informací od výrobce.

 

CAD/CAM

Cercon Eye je CAD/CAM systém umožňující výrobu konstrukcí z Ytrium stabilizovaného zirkoniumoxidu a chromkobaltových slitin. Systém využívá služeb centrálního frézovacího střediska umístěného u světového dentálního výrobce, firmy DeguDent v Německu.
Více informací od výrobce.

Technologie bezkovové keramiky je technologií budoucnosti, patří k tomu nejlepšímu a nejvyspělejšímu, co ve světové stomatologii v současnosti je. Dvě základní výhody konstrukcí bez kovu jsou příliš významné. První výhodou je materiál. Ytriem stabilizovaný oxid zirkoničitý svými mechanickými, chemickými a biologickými vlastnostmi překonává vše, co zatím stomatologie znala a používala. Druhou výhodou je způsob opracování tohoto materiálu prostřednictvím počítačem řízené frézy na základě virtuální počítačové modelace. Tyto konstrukce se fasetují keramikou IPS e.max nebo IPS InLine.

 

Metalokeramika (IPS InLine)

Leucitová keramika, která se částečně skládá z přírodních surovin. Leucitové krystaly, zasazené do skleněné matrice, zvyšují pevnost keramiky po vypálení. Speciální složení keramiky vede k ideální rezistenci vůči abrazi a vysoké odolnosti v ústech.

 

Ceromer (SR Adoro)

tento mikroplněný , světlem a teplem tuhnoucí fazetovací kompozit v sobě spojuje výhodné vlastnosti pryskyřice i keramiky - trvalý estetický vzhled, snadné spojení s fixačními kompozity a hlavně přirozenou abrazi, kterou zajišťuje tvrdost materiálu rovnající se tvrdosti zubní skloviny. Jedinou nevýhodou tohoto materiálu je nízká leštitelnost, kterou ovšem velice snadno vyrovná vlhké prostředí ústní dutiny.

 

Pryskyřice (SR Chromasit)

jedná se o estetický kompozitní materiál druhé generace, jehož hlavní předností je snadné opracování povrchu a dobrá leštitelnost, snadné spojení s fixačními kompozity, možnost snadné reparace v ústech. Nevýhodou je poměrně nízká nechanická odolnost a odštípnutí.

 

Kovové slitiny

naše stomatologická praxe zhotovuje protetické práce na chromcokobaltové slitiny, jež se vyznačují vysokou pevností a nízkou cenou. Tyto slitiny kombinujeme se všemi materiály v podobě fazetovaných korunek či můstků.

 

 

 

Úvod
Čištění zubů
Parodontoza
Úvod
Amalgam
Fotokompozitní výplně
Úvod
Fixní
Snímací
Bělení
Pískování